Версiя для друку

На зустрічі представників проєктів міжнародної технічної допомоги у сфері правосуддя обговорено поточний стан формування нового складу ВККСУ

На зустрічі представників проєктів міжнародної технічної допомоги у сфері правосуддя обговорено поточний стан формування нового складу ВККСУ

04 грудня 2019 року пройшла чергова зустріч представників проєктів міжнародної технічної допомоги, які працюють у сфері зміцнення верховенства права, організована Програмою USAID «Нове правосуддя».

Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко, а також члени Ради Олег Прудивус та Світлана Шелест поінформували учасників заходу про основні напрями і пріоритети в роботі Вищої ради правосуддя в контексті змін до Законів України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про Вищу раду правосуддя».

Під час зустрічі представники ВРП запевнили, що органом вживаються всі необхідні заходи для запровадження законодавчих нововведень у встановлені законом строки. Зокрема, Радою напрацьовано проєкт Положення про проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який направлено Раді суддів України та Національній школі суддів України для ознайомлення та надання пропозицій.

Також представниками ВРП зазначено, що проведення конкурсу на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на сьогодні є пріоритетним завданням, особливо в контексті нагальної потреби в заповненні вакансій у судах. Тож, розроблене положення буде прийнято найближчим часом.

Стосовно кандидатів до Комісії з питань доброчесності та етики, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України, їх взято до уваги і наразі це питання розглядається членами ВРП і також є пріоритетним.

Водночас, представниками ВРП повідомлено, що процедура формування Комісії з питань доброчесності та етики, як і інші завдання в межах впровадження змін до законодавства щодо діяльності органів суддівського врядування, потребує комплексного підходу та врахування всіх думок, зокрема міжнародних організацій та установ, включно з висновком Венеціанської комісії.

До обговорення долучилися представники проєктів міжнародної технічної допомоги та міжнародних організацій, що працюють у сфері зміцнення правосуддя в Україні, та органи державної влади. Крім ВРП, на заході були присутні представники Верховного Суду, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України, Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів України. 

Вищу кваліфікаційну комісію суддів України на заході представили начальник юридичного управління секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Наталя Кідіна та заступник начальника відділу міжнародного співробітництва Юлія Ткаченко.

Довідково:

Програма реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) працює в Україні з жовтня 2016 року.

Мета програми – надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, громадянському суспільству та народу України у здійсненні судової реформи з урахуванням конституційних змін 2016 року та Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 роки.

Програма «Нове правосуддя» ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх Проєктів USAID «Україна: верховенство права» й «Справедливе правосуддя» та використовує їх досягнення для координації тісної співпраці з українськими партнерами, проєктами USAID, Урядом США та іншими проєктами міжнародних донорських організацій в Україні.

Вci новини
Перейти на початок