Версiя для друку

Робоча зустріч Голови Комісії з директором відділу міжнародних програм Офісу Уповноваженого з питань федеральних суддів Канади

Робоча зустріч Голови Комісії з директором відділу міжнародних програм Офісу Уповноваженого з питань федеральних суддів Канади

12 жовтня 2015 року Голова Комісії Сергій Козьяков зустрівся з директором відділу міжнародних програм Офісу Уповноваженого з питань федеральних суддів Канади Олегом Шаковим. У зустрічі також взяли участь Андрій Василенко, член кваліфікаційної палати Комісії, Поліна Казакевич, начальник відділу міжнародного співробітництва секретаріату Комісії, та Наталія Городецька, старший менеджер відділу міжнародних програм Офісу Уповноваженого з питань федеральних суддів Канади.

Сергій Козьяков поінформував канадських колег про зміни, які відбуваються в українському законодавстві у судовій сфері, та роботу Комісії стосовно організації та проведення первинного кваліфікаційного оцінювання суддів. Порядок та методологія кваліфікаційного оцінювання судді, а також Положення про порядок складення іспиту та методику його оцінювання під час проведення кваліфікаційного оцінювання судді наразі перебуває на погодженні у Раді суддів України.

Під час зустрічі було обговорено низку важливих проблемних питань щодо функціонування судової влади, зокрема розмежування повноважень між органами судової влади в світлі запропонованих змін до Конституції України.

Також Голова Комісії звернув увагу Олега Шакова на той факт, що згідно з положеннями Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Комісія має право та уповноважена бути бенефіціаром міжнародної технічної допомоги, головним розпорядником міжнародної допомоги від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій.

Співрозмовники обмінялися думками щодо подальших напрямів співпраці Комісії та Офісу Уповноваженого з питань федеральних суддів Канади.

Сергій Козьяков подякував представникам Офісу Уповноваженого за підтримку, яку надає Уряд Канади і Міністерство юстиції Канади у реформуванні судової системи України, та висловив сподівання на плідне співробітництво в рамках нового п’ятирічного українсько-канадського проекту з питань ефективності, прозорості та відповідальності в судовій системі України, що буде реалізовуватись Офісом Уповноваженого з питань федеральних суддів Канади та Національним суддівським інститутом Канади.

Перейти на початок