Версiя для друку

Засідання Робочої групи з питань впровадження процедури досудового врегулювання спорів за участі судді

Засідання Робочої групи з питань впровадження процедури досудового врегулювання спорів за участі судді

16 жовтня 2015 року відбулося засідання Робочої групи з питань впровадження процедури досудового врегулювання спорів за участі судді в рамках українсько-канадського Проекту «Освіта суддів для економічного розвитку».

У заході взяли участь секретар дисциплінарної палати Михайло Макарчук, начальник відділу міжнародного співробітництва Поліна Казакевич, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя Василь Яніцький, завідувач відділу представництва інтересів Президента України в судах Адміністрації Президента України Віктор Короленко, ректор Національної школи суддів Микола Оніщук, голови та судді пілотних судів, суддя Суду Королівської лави провінції Саскачеван (Канада) Тед Зажечни, начальник відділу міжнародних програм Офісу Уповноваженого з федеральних судових справ Канади Олег Шаков, головний менеджер міжнародних програм Офісу Уповноваженого з федеральних судових справ Канади Наталія Городецька, представники проекту.

Метою зустрічі було підбиття підсумків реалізації компоненту проекту «Досудове врегулювання спору з участю судді» українсько-канадського Проекту «Освіта суддів для економічного розвитку».

З вітальним словом виступив секретар дисциплінарної палати Комісії Михайло Макарчук та висловив подяку представникам Офісу Уповноваженого з федеральних судових справ Канади за вагомий внесок у справу розбудови судової влади України, її реформування та запровадження нових процедур, спрямованих на зменшення навантаження на суддів та задоволення потреб фізичних та юридичних осіб.

«Така процедура довела свою ефективність в окремих провінціях Канади. Так, в провінції Саскачеван, де застосування даної процедури є обов’язковим, у досудовому порядку вирішується від 65 до 70% спорів. З досвіду Канади, здійснення процедури досудового врегулювання спору може зайняти від декількох годин до декількох тижнів, залежно від складності справи і кількості сторін. В середньому досудове врегулювання займає 1 – 3 дні», – зазначив суддя Суду Королівської лави провінції Саскачеван (Канада) Тед Зажечни.

Завідувач відділу представництва інтересів Президента України в судах Адміністрації Президента України Віктор Короленко зауважив, що наявність широких процесуальних повноважень у суддів Канади забезпечила успішне впровадження процедури досудового врегулювання.

Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя Василь Яніцький зазначив, що необхідно продовжувати роботу над впровадженням процедури досудового врегулювання спору на законодавчому рівні, що сприятиме вдосконаленню механізмів захисту прав людини і громадянина. Це також дозволить суттєво розвантажити суди і зекономити видатки державного бюджету на відправлення правосуддя.

Учасники засідання обговорили питання впровадження курсу досудового врегулювання спору з участю судді у Національній школі суддів України. Секретар дисциплінарної палати Комісії наголосив на необхідності навчання суддів у Національній школі суддів України психологічному аспекту здійснення процедури досудового врегулювання спору. «Судді, залучені до здійснення цієї процедури, мають бути ще й психологами», – зауважив Михайло Макарчук.

Завершуючи засідання, учасники висловили сподівання на продовження плідної та тісної співпраці в рамках нового п’ятирічного українсько-канадського проекту з питань ефективності, прозорості та відповідальності в судовій системі України, що буде реалізовуватись Офісом Уповноваженого з питань федеральних судових справ Канади та Національним суддівським інститутом Канади.

Перейти на початок