Версiя для друку

Міжнародна конференція “Захист прав людини органами конституційної юстиції: можливості і проблеми індивідуального доступу” з нагоди 15-річниці Конституційного Суду України, 16 вересня 2011 року

16 вересня 2011 року в рамках головування України в Комітеті міністрів Ради Європи пройшла міжнародна конференція “Захист прав людини органами конституційної юстиції: можливості і проблеми індивідуального доступу” з нагоди 15-річниці Конституційного Суду України.

До участі в конференції були запрошені судді Конституційного Суду України у відставці, представники органів державної влади, установ та наукових закладів України, Венеціанської комісії Ради Європи, Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва, координатор проектів ОБСЄ в Україні, керівники та судді конституційних судів Австрії, Німеччини, Польщі, Сербії, Словакії, Туреччини, Болгарії, Кореї, Македонії, Росії, Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Литви, Молдови, Таджикистану.

У роботі конференції взяв участь і Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін.

Відкрив конференцію Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін. З вітальним словом до учасників звернулися Голова Верховної Ради України В.Литвин, Голова Венеціанської комісії Ради Європи Джанні Букіккіо, Директор Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва Дірк Міро.

До обговорення на засіданнях було запропоновано такі теми з досвіду діяльності зарубіжних колег: дослідження щодо прямого доступу до конституційного правосуддя; доступ інвалідів до конституційного суду; конституційна скарга; конституційна юстиція та захист прав людини й інші.

Перейти на початок