Версiя для друку

Зустріч Голови Комісії з представниками Національного суддівського інституту Канади

13 травня 2015 року відбулась робоча зустріч Голови Комісії Сергія Козьякова з представниками Національного суддівського інституту Канади.

У рамках співпраці з українсько-канадським проектом «Освіта суддів – для економічного розвитку» до Комісії завітали директор з міжнародних програм НСІ Джордж Томсон, директор з питань права і освіти НСІ Дональд Чіассон та менеджер проекту Ігор Осика. У зустрічі також взяли участь представники секретаріату Комісії.

Як зазначив під час зустрічі С. Козьяков, у Комісії ведеться робота щодо кваліфікаційного оцінювання, яке повинне розпочатись у серпні цього року. Голова та члени ВККСУ активно співпрацюють з міжнародними експертами у цьому питанні. Також проходять зустрічі з головами судів різних рівнів на яких обговорюється важливість оцінювання суддів задля підвищення їхнього кваліфікаційного рівня. Голова Комісії С. Козьяков подякував за підтримку, яку надає проект «Освіта суддів – для економічного розвитку».

Канадські фахівці поділилися своїм досвідом проведення оцінювання суддів  та презентували матеріали даної процедури.  Д. Томсон розповів про проект суддівської освіти у провінції Нова Шотландія. Основна мета оцінювання – покращення роботи окремих суддів і суддівського корпусу загалом.

Як зазначив Д. Чіассон, судді схвалили процес оцінювання у Канаді, але важливо зберегти баланс підзвітності та незалежності суддів. Свого часу Канада також вивчала досвід інших країн у цьому процесі, зокрема, Австралії, США. Тепер вони готові допомогти Україні.

Канадські колеги також поділились досвідом процедури призначення та дисциплінарної відповідальності суддів.

Перейти на початок