Версiя для друку

Робочий візит представників української судової влади до Ради Європи

Робочий візит представників української судової влади до Ради Європи

З метою обговорення процесу реформування судової системи в Україні з 16 по 18 червня 2015 року у рамках Проекту Ради Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні» українська делегація з робочим візитом відвідала місто Страсбург.

До її складу ввійшли: Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк та член Вищої ради юстиції Алла Олійник.

У ході візиту члени делегації зустрілися з Президентом Європейського суду з прав людини Діном Шпільманом, Віце-Президентом ЄСПЛ Еріком Фрібергом, радником Президента ЄСПЛ Джоном Дарсі, Секретарем Венеційської комісії Томасом Маркертом та суддею від України в ЄСПЛ Ганною Юдківською.

Також представники судової влади провели робочі зустрічі з Головою Департаменту з питань правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ханне Юнкер, Головою Департаменту виконання рішень ЄСПЛ Женев’єв Майєр та Головою Відділу з питань незалежності та ефективності правосуддя Стефаном Леєнбергером за участі Постійного представника України при Раді Європи Миколи Точицького.

Женев’єв Майєр зосередила увагу присутніх на п. 1 ст. 46 Європейської конвенції з прав людини, відповідно до якого держава-член Ради Європи бере на себе зобов’язання виконувати рішення ЄСПЛ. Нагляд за виконанням здійснюється Комітетом Міністрів Ради Європи. Виконання рішень ЄСПЛ відбувається шляхом запровадження державою-членом заходів індивідуального та загального характеру.

Пані Майєр наголосила на невиконанні рішень Європейського суду з прав людини у справах проти України, 30% з яких перебуває під особливим контролем Комітету Міністрів РЄ, а також зазначила, що настав ключовий момент у вирішенні цього питання шляхом проведення відповідних реформ, зокрема впровадження інституційних змін у судовій системі України.

Крім того, зверталась увага на процедури добору, призначення суддів, склад і повноваження Вищої ради юстиції, а також Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Європейські колеги обмінялися думками із членами української делегації щодо питання внесення змін до Конституції України, наголосивши на важливості розділів Конституції про судову владу та права людини.

18 червня у рамках проекту ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» відбувся круглий стіл на тему «Конституційний вимір судової реформи в Україні» за участі інституцій Ради Європи, відповідальних за співпрацю з Україною у цій сфері, та представників проектів Ради Європи з питань судової реформи в Україні.

До членів делегації приєдналися голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, проректор з науково-дослідної роботи Національної школи суддів України Наталія Шукліна, судді Верховного Суду України та Вищого адміністративного суду України.

Спеціальний радник Генерального секретаря Ради Європи по Україні Крістос Джакомопулос, Голова Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ханне Юнкер та представники ОБСЄ провели дискусію з представниками судової влади України щодо стану реформування правосуддя в нашій державі у контексті урахування стандартів та рекомендацій Ради Європи.

Перейти на початок