Версiя для друку

Досвід канадської Феміди опановують івано-франківські суди

Досвід канадської Феміди опановують місцеві суди. Третій місять поспіль в Івано-Франківську реалізується пілотний проект "Освіта суддів заради економічного зростання".

Йдеться про запровадження механізму врегулювання спорів на стадії підготовчого досудового засідання. Реалізація цієї програми дозволить істотно знизити навантаження на українські суди. Проект впроваджує Канадський національний інститут суддівської освіти.

Партнери проекту - чотири суди: два одеські та два івано-франківські. Тут будуть створені належні кадрові та інституційні передумови для впровадження механізмів досудового врегулювання. За оцінками суддів, за три місяці кількість досудових рішень значно зросла. Найчастіше такий механізм врегулювання спорів вдається застосувати у вирішенні сімейно - побутових справ.

Позитивний досвід Канади у застосуванні процедури досудового врегулювання спорів засвідчив, цей метод вирішення спорів сприяє підвищенню довіри громадян до судів. Адже це дозволяє скоротити час розгляду справ, заощадити державні кошти і витрати позивачів. Щоправда, для реалізації міжнародного проекту необхідно внести зміни до судового законодавства.

Реалізація міжнародного проекту розрахована на п'ять років. На це зарубіжні партнери виділили понад п'ять мільйонів канадських доларів. Кошти спрямують для написання навчальних програм та дистанційну освіту суддів. В жовтні представники Феміди приступлять до написання "Курсу досудового врегулювання спорів".Мар'яна Гринечко, Сергій Щочкін
ТРК «Вежа» (Івано-Франківськ). – 02.09.2013.

Перейти на початок