Версiя для друку

Новий склад Верховного Суду – найкращий, – голова кваліфікаційної комісії

В Україні вперше кандидати до Верховного Cуду обирались за допомогою конкурсу. Раніше такого не було ніколи. Дуже важливим є те, що правила, за якими обирались кандидати, були оприлюднені.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) розповів голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков.

«Вперше на посаду верховного судді могли претендувати не лише судді, а й адвокати та юристи-науковці. Вперше тести та практичні завдання конкурсу проводилися в прямому ефірі. Також кандидати проходили відразу чотири психологічні тести, які у світі застосовуються до кандидатів на такі посади», – розповів Козьяков.

На його думку, взірцем для всього світу може стати те, що співбесіди проводились у прямому ефірі, і будь-хто міг подивитись, як це відбувається.

«У співбесідах брали участь представники громадської ради доброчесності, які до цього готували інформацію або негативні висновки щодо кандидатів. Тому ми переконані, що це найкращий склад Верховного Cуду. Але тим не менше, будемо дивитись за тим, як вони будуть працювати», – зазначив голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков. 

Телеканал ZIK. – 31.07.2017

Перейти на початок