Версiя для друку

В Україні почався іспит для суддів

Вища кваліфікаційна комісія перевіряє рівень підготовки тисяч суддів з усієї України.

В Україні почався екзамен для суддів. Вища кваліфікаційна комісія перевіряє рівень підготовки тисяч суддів з усієї України. Вони їдуть в столицю і один день проводять за партами.

Вода і ліки – це все, що вони можуть принести з собою. Комісія видає навіть чисті аркуші для позначок. Вони є в зошиті з тестовими завданнями.

Для відповідей – 2 години. Правильні варіанти потрібно відзначити в окремому бланку. Шукати суддівські помилки і виставляти оцінку за пройдений тест буде комп'ютер. Для цього комісія сканує листи з відповідями. Багато суддів з цим випробуванням справляються достроково.

Першими сьогодні на іспиті – співробітники апеляційних судів з усієї України. Ті, у кого кримінальна спеціалізація. Олег Стадник з Тернополя готувався до іспиту вечорами. Адже вдень від роботи ніхто не звільняв.

Після тесту ще одне завдання. За 5 годин кожен суддя повинен винести своє рішення. Випадки типові, але нереальні, кажуть в комісії. Для виконання цього пункту можна користуватися деякою літературою.

Результати тесту комісія обіцяє оприлюднити сьогодні ж. А ось другу частину завдання – практичну – перевірять через кілька днів. Її комп'ютеру не довіриш, там тільки жива людина розбереться. Головне, не затягувати і встигнути до того дня, коли на іспит прийде наступна група.

Але одних професійних знань недостатньо. Морально-ділові якості комісія теж буде перевіряти. Після сьогоднішнього іспиту через кілька тижнів судді підуть на співбесіди.

Запитати комісія може і про достаток судді і про родичів при владі. Ухилитися від іспитів не можна.

Телеканал «Україна». – 14.02.2018.

Перейти на початок