Версiя для друку

Третя міжнародна науково-практична конференція «Національні стандарти суддівської освіти: гарантування захисту прав людини»

Голова Комісії Сергій Козьяков, члени Комісії та представники секретаріату Комісії взяли участь у роботі третьої міжнародної науково-практичної конференції «Національні стандарти суддівської освіти: гарантування захисту прав людини» з нагоди 5-річчя Національної школи суддів України, яка відбулася 18 грудня 2015 року у м. Києві.

Захід був організований Національною школою суддів України за підтримки спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Посилення імплементації європейських стандартів прав людини в Україні», Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Уряду Канади.

Зокрема, від Комісії були делеговані заступник Голови Комісії Микола Патрюк, члени дисциплінарної палати Валентина Устименко та Павло Луцюк, керівник секретаріату Комісії Олена Пономаренко, директор департаменту з питань професійної кваліфікації суддів та кандидатів на посаду судді Роман Савчук і начальник відділу міжнародного співробітництва Поліна Казакевич.

У своєму вітальному слові Сергій Козьяков відзначив високий професійний рівень викладачів Національної школи суддів України та підкреслив, що лише у взаємодії та взаєморозумінні Комісія та Нацшкола можуть успішно виконувати визначені законодавством спільні завдання щодо формування суддівського корпусу.

Від співорганізаторів заходу привітали учасників конференції та Національну школу суддів України координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, а також Посол, Голова офісу Ради Європи в Україні Владімір Рістовскі.

«Висока якість суддівського корпусу є визначальною умовою для існування довіри до суддів у суспільстві і запорукою успішної реалізації судової реформи», - зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук та подякував Національній школі суддів України за відкритість до нових ідей.

Посол, Голова офісу Ради Європи в Україні Владімір Рістовскі висловив сподівання, що розвиток суддівської освіти в Україні залишатиметься у полі зору Ради Європи і запевнив, що технічна та інша допомога надаватиметься й надалі. 

Керівник Головного департаменту правової політики Адміністрації Президента України Костянтин Красовський зачитав вітання від Президента України Петра Порошенка, в якому, зокрема, було зазначено, що «реформа судоустрою, судочинства та суміжних інститутів передбачає створення такої системи освіти суддів, яка стимулюватиме зростання професійного рівня судді та його всебічний розвиток.

Суддя Конституційного Суду України Олександр Пасенюк зачитав привітання та вручив ректору Національної школи суддів України Миколі Оніщуку відзнаку Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна.

Окрім того, з вітальним словом виступили Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк та Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко.

У своїй доповіді ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук окреслив сучасний стан освіти суддів України та перспективи її розвитку. Окремо пан Оніщук зупинився на роботі Національної школи суддів України у сфері добору кандидатів на посаду судді. Зокрема, зауважив, що зусиллями Національної школи суддів України протягом 5 років було розроблено 4000 тестових завдань та 500 ситуативних задач для проведення конкурсного добору на посаду судді.

Заступник Голови Комісії – голова дисциплінарної палати Микола Патрюк виступив з доповіддю на тему: «Дотримання стандартів суддівської дисципліни як критерій належного кваліфікаційного рівня судді», в якій детально зупинився на питаннях, які виникли під час розгляду скарг на неналежну поведінку судді.

Міжнародні експерти з Канади, Польщі, Литви, Грузії, Великобританії ознайомили учасників конференції із стандартами суддівської освіти в інших країнах. 

У заході також взяли активну участь чинні судді Європейського суду з прав людини: президент п’ятої палати Анґеліка Нуссбергер (Німечинна), віце-президент п’ятої палати Ганна Юдківська (Україна) та суддя Європейського суду з прав людини у відставці Драголюб Попович (Сербія).

Під час конференції ректор Вищої школи юстиції Грузії Лаша Маградзе підписав Угоду про співпрацю з ректором Національної школи суддів України Миколою Оніщуком.

Перейти на початок