Версiя для друку

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін зустрівся з керівником групи з оцінки Плану дій Ради Європи для України на 2008-2011 роки Директорату внутрішнього спостереження Ради Європи Марко Лоренцоні

5 березня 2013 року Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін зустрівся з керівником групи з оцінки Плану дій Ради Європи для України на 2008-2011 роки Директорату внутрішнього спостереження Ради Європи Марко Лоренцоні.

І. Самсін та М. Лоренцоні обговорили низку питань, надавши особливого значення ефективності та доцільності проектів Ради Європи, які здійснювались відповідно до Плану дій Ради Європи для України на 2008-2011 роки. Зокрема спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу «Прозорість та ефективність судової системи України», партнером якої була Вища кваліфікаційна комісія суддів України.

Під час зустрічі зазначалося, що в рамках проекту проведено п’ять навчальних сесій з методології тлумачення актів законодавства для суддів Вищих спеціалізованих судів та апеляційних судів; здійснено навчальні поїздки до Королівства Іспанія та Республіки Польща, влаштовано першу міжнародну науково-практичну конференцію на тему: «Вища кваліфікаційна комісія суддів України: набутий досвід, актуальні питання та перспективи». Завдяки напрацюванням конференції було вдосконалено процедури добору кандидатів на посаду судді вперше, переведення суддів, обрання суддів безстроково, притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.

І.Самсін зазначив, що підтримка Ради Європи зіграла важливу роль у здійсненні судової реформи в Україні. Досвід, отриманий під час спільних заходів – науково-практичних конференцій, семінарів, навчальних візитів, був використаний для розробки внутрішніх положень Комісії, які безпосередньо регулюють питання добору кандидатів на посаду судді вперше, переведення суддів, обрання суддів безстроково, притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.

Окрему увагу було приділено питанню підготовки належного кваліфікаційного рівня судді. Зокрема, Голова Комісії наголосив на тому, що основним завдання є забезпечення незалежності та професійності суддів шляхом підвищення їх кваліфікації, здійснення якого покладено на Національну школу суддів України, як орган, який функціонує при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України.

М. Лоренцоні подякував за зустріч, відзначивши позитивний результат попередньої співпраці та поцікавився, які напрямки співробітництва з Радою Європи є пріоритетними для Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Насамкінець, сторони окреслили плани майбутньої співпраці, яка має бути більш плідною та ефективною.

Перейти на початок