Версiя для друку

Робочий візит української делегації до Канади

У рамках співробітництва з українсько-канадським проектом «Освіта суддів – для економічного розвитку» компоненту «Досудове врегулювання спорів», що реалізовується Офісом Уповноваженого з федеральних судових справ Канади, 5-16 травня 2015 року Канаду відвідала українська делегація.

До її складу ввійшли: заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя Василь Яніцький, завідувач відділу представництва інтересів Президента України в судах Адміністрації Президента України Віктор Короленко, голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, голова Одеського окружного адміністративного суду Олег Глуханчук, заступник голови Одеського окружного адміністративного суду Елла Катаєва, голова Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк, голова Івано-Франківського окружного адміністративного суду Оксана Лучко, суддя Малиновського районного суду міста Одеси Володимир Гуревський та голова Комітету з міжнародних відносин Національної асоціації адвокатів України Андрій Костін.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України є бенефіціаром Проекту «Освіта суддів – для економічного розвитку». У робочій поїздці до Канади Комісію репрезентували Глава її секретаріату Олена Пономаренко та начальник відділу міжнародного співробітництва секретаріату Комісії Поліна Казакевич.

Метою візиту було ознайомлення з канадським досвідом практичного застосування процедури досудового врегулювання спорів за допомогою діючих суддів у контексті різних галузей права та напрацювання відповідних рекомендацій щодо впровадження цієї процедури в Україні.

Під час візиту члени делегації мали можливість ознайомитися із особливостями функціонування судової системи Канади, дізнатися про роль судді у судовому процесі, про вимоги щодо його етичної та професійної поведінки, про порядок призначення на суддівську посаду та співпрацю судових органів із іншими державними установами та громадськими організаціями.

В Оттаві відбулася робоча зустріч із Уповноваженим з федеральних судових справ Канади Вільямом Бруксом та Виконавчим директором з питань призначення суддів та старшим юридичним радником Веронікою Жолі. Члени української делегації ознайомились з роботою Офісу Уповноваженого з федеральних судових справ Канади, з його завданнями та функціями. Особливу увагу було приділено процедурі добору та призначення суддів.

Учасники делегації також відвідали Раду суддів Канади. Виконавчий директор і головний генеральний юрисконсульт Норман Сабурін та Директор по зв’язкам та реєстру Жоанна Ляпорт ознайомили гостей з функціями та повноваженнями Ради суддів Канади, яка уповноважена розглядати скарги громадян і Генерального прокурора на поведінку суддів, призначених на федеральному рівні. Відбулася низка робочих зустрічей у Раді суддів провінцій Онтаріо та Квебек, під час яких члени делегації ознайомилися зі структурою та обов’язками національної ради суддів і ради суддів провінцій. Українська делегація також побувала у Раді суддів провінції Нью-Брансуік.

У Міністерстві юстиції Канади учасники делегації обговорили з директором і генеральним радником з судових справ, роботи судів і трибуналів Джудіт Белліс та директором Групи міжнародних відносин Мішелем Дугласом процес законотворення щодо регулювання питань судочинства та судоустрою.

Крім того, відбулася зустріч з членами Постійного комітету з питань правосуддя і прав людини Парламенту Канади, а також з представниками Канадської асоціації адвокатів, під час якої йшлося про роль адвокатів у судовому процесі.

Українська делегація також відвідала Міністерство закордонних справ, торгівлі і розвитку Канади. Під час цієї зустрічі йшлося про подальші кроки співробітництва України із Урядом Канади та обговорено інші ініціативи, програми, які реалізовуються Міністерством закордонних справ Канади.

Наприкінці візиту учасники делегації ознайомилися з судовою системою провінції Квебек та, зустрівшись з головою вищого суду провінції Франсуа Ролландом, обговорили окремі аспекти судового адміністрування та якості правосуддя.

Перейти на початок