Версiя для друку

Участь Голови Комісії Ігоря Самсіна у церемонії відкриття судового року Європейського суду з прав людини у м. Страсбурзі

На запрошення Голови Європейського суду з прав людини Ніколаса Братца Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін у складі української делегації відвідав м. Страсбург, де проходили урочистості з нагоди відкриття судового року Європейського суду з прав людини.

До складу делегації увійшли також Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін, Голова Вищого спеціалізованого суду України з цивільних і кримінальних справ Леонід Фесенко, Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко, Заступник Голови Верховного Суду України Анатолій Редька, Голова Комітету з питань правосуддя Верховної Ради України Сергій Ківалов та Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Валерія Лутковська.

У ході урочистої церемонії відкриття судового року Голова Європейського Суду з прав людини Ніколас Братца привітав своїх колег – суддів, співробітників секретаріату Суду, представників всіх держав – членів Ради Європи та інших учасників заходу, що будь – яким чином причетні до здійснення правосуддя в межах всієї Європи.

Після завершення урочистої частини у ході робочої зустрічі з Головою Суду Ніколасом Братцем та суддею Європейського суду з прав людини від України Ганною Юдківською Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін разом із іншими представниками української делегації мали змогу обговорити ряд важливих для України питань.

Представники Суду акцентували увага на великій кількості справ, що на даний момент знаходяться в Суді на комунікації. Одночасно із цим, Голова Суду висловив надію на підвищення якості українського правосуддя та продовження подальших позитивних зрушень в реформуванні суддівської системи України.

У ході зустрічі також обговорювались перспективи безпосередньої співпраці Комісії із Судом з огляду на питання, що входять до сфери компетенції Комісії.

Крім того, вітчизняні делегати взяли участь в робочих зустрічах із Генеральним директором Ради Європи з прав людини та правових питань Філіпом Буайа та Постійним представником України при Раді Європи Миколою Точицьким.

Після проведення робочих зустрічей члени делегації відвідали урочисте слухання Суду «Як забезпечити більш широку участь національних судів у системі Конвенції». Голова Європейського суду з прав людини Ніколас Братц у своєму виступі звернув увагу на те, що необхідно забезпечити всі заходи, щоб суд залишався сильним та незалежним. Але не менш важливим є те, що суд повинен взяти на себе керівну роль. Це можна зробити тільки за допомогою самих держав – членів та їх готовністю взяти на себе відповідальність не лише за захист і введення в дію основних прав, а й усунення порушень цих прав, як і коли вони відбуваються.

Комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммарберг відмітив, що з огляду на свій досвід, суд має величезне значення, зокрема:

  • суд відіграє велику роль для окремих потерпілих, які мають можливість домогтися справедливості, коли це перешкоджають вдома;
  • судові рішення зобов’язують національну владу самим вживати конкретних заходів для усунення порушень, скоєних стосовно окремих потерпілих;
  • існує той аспект, що спрацює система. Судові рішення нагадують урядам про необхідність внесення змін в закони, щоб уникнути в майбутньому порушень Європейської конвенції.

Крім того, Томас Хаммарберг підкреслив, що існування такого міжнародного суду це є підтримка для людей, що працюють в області права. Такий суд є джерелом натхнення для людей та суддів в Європі та за її межами.

Перейти на початок