Версiя для друку

Конференція «Зміцнення потенціалу судової влади у Східній Європі»

З 11 по 15 травня 2015 року українська делегація взяла участь у конференції «Зміцнення потенціалу судової влади у Східній Європі», яка відбулася у м. Бухарест (Румунія). Захід відбувся за підтримки Проекту USAID «Справедливе правосуддя» та Експертного Форуму Румунії в рамках гранту Чорноморського Фонду Регіонального Співробітництва.

У конференції взяли участь представники судової влади України, Грузії та Молдови. До складу української делегації увійшли представники Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції, Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, Верховного Суду України, Ради суддів України, Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів України.

Учасники конференції розглянули низку питань про роль судової влади у запобіганні та протидії корупції, зокрема, в розробці та впровадженні стратегії запобігання та протидії корупції, підготовці навчальних програм з цих питань, а також особливості розгляду таких справ у суді.

На конференції було представлено спеціалізовані антикорупційні органи, які діють у Румунії. Доповідачі презентували їх структуру, поінформували про компетенцію та результати діяльності, типологію корупційних справ високого рівня, розгляд судами справ щодо незаконного збагачення, конфлікту інтересів та справ щодо порушення несумісності посад.

Під час конференції було детально розкрито порядок оприлюднення інформації про майно у деклараціях про доходи державних службовців, як один із інструментів запобігання корупції. У доповідях також йшлося про міжнародний досвід та проблеми щодо повернення активів, набутих незаконним шляхом, взаємодію компетентних органів на державному та міжнародному рівнях.

За програмою конференції делегати відвідали ключові судові установи та антикорупційні органи Румунії, заслухали представників Національного інституту магістратури, Вищого суду Касації та Правосуддя Румунії, Національного антикорупційного директорату, Національної агенції з доброчесності, Вищої ради магістратури та Міністерства юстиції.

Перейти на початок