Версiя для друку

Робоча зустріч представників секретаріату Комісії з керівником групи експертів Проекту Віргіліусом Валанчіусом та експертом, суддею Апеляційного суду Литви Артурасом Дрюкасом

14 травня 2015 року в рамках проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» відбулась робоча зустріч представників секретаріату Комісії з керівником групи експертів Проекту Віргіліусом Валанчіусом та експертом, суддею Апеляційного суду Литви Артурасом Дрюкасом.

Метою зустрічі стало обговорення шляхів втілення положень нового законодавства щодо конфлікту інтересів у діяльності суддів.

А. Дрюкас поінформував учасників зустрічі про діяльність у Литві Комісії з суддівської етики та дисципліни, куди може звернутись кожен, хто має інформацію про конфлікт інтересів. «У нас судді декларують конфлікт інтересів. При цьому суддя сам повинен враховувати ризики виникнення такого конфлікту і передбачити його», – зазначив А. Дрюкас.

У Литві практика декларування суддями конфлікту інтересів існує уже більше 10 років. За словами литовських експертів, неможливо на 100 % передбачити усі варіанти конфлікту інтересів, адже він може виникнути залежно від обставин.

Як зазначив В. Валанчіус, одне із завдань Проекту – це допомога Раді суддів України у розробці положення та критеріїв щодо конфлікту інтересів у діяльності суддів. Також експерти нададуть рекомендації щодо механізмів здійснення РСУ контролю за додержанням вимог законодавства у питанні врегулювання конфлікту інтересів.

Перейти на початок