Версiя для друку

Навчальний семінар для суддів на тему: «Досудове врегулювання спорів за допомогою судді»

Навчальний семінар для суддів на тему: «Досудове врегулювання спорів за допомогою судді»

20-21 жовтня 2015 року у м. Дніпропетровську відбувся навчальний семінар для суддів на тему: «Досудове врегулювання спорів за допомогою судді».

Захід організований в рамках реалізації компоненту ІІІ «Досудове врегулювання спорів за допомогою судді» українсько-канадського Проекту «Освіта суддів для економічного розвитку», який реалізовується Офісом Уповноваженого з федеральних судових справ Канади спільно з бенефіціаром Проекту - Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.

Метою заходу стало набуття суддями загальних та адміністративних судів Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Полтавської, Харківської областей навиків проведення процедури досудового врегулювання.

Зазначена процедура успішно застосовується з травня 2012 року в рамках реалізації Проекту у чотирьох пілотних судах України: Івано-Франківському міському суді, Івано-Франківському окружному адміністративному суді, Малиновському районному суді м. Одеси, Одеському окружному адміністративному суді.

Із вітальним словом виступив начальник відділу міжнародних програм Офісу Уповноваженого з федеральних судових справ Канади Олег Шаков, який розповів учасникам про переваги застосування процедури досудового врегулювання спорів за допомогою судді у Канаді та подякував Комісії за підтримку у реалізації Проекту.

Також привітали учасників семінару Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, голова апеляційного суду Дніпропетровської області Наталія Деркач та начальник відділу міжнародного співробітництва Поліна Казакевич, яка детально зупинилася на питаннях співпраці Комісії та Проекту.

У вступному слові голова відділу розвитку співпраці Посольства Канади в Україні Карім Маркос розповів про міцні та динамічні стосунки між канадським та українським народами.

Розвитку механізмів досудового врегулювання спорів за допомогою судді та ключовим факторам, які необхідно брати до уваги в процесі проведення засідання з досудового врегулювання спору, була присвячена презентація канадських експертів: судді Суду Королівської Лави провінції Саскачеван пана Тадеуша Зажечни та судді Суду Королівської Лави провінції Манітоба пана Дональда Брика.

Експерти-адвокати з Канади Тоні Маркс та Алан Макінтайр, які провели практичне заняття на тему: «Як досягти домовленості у справі», також розповіли про переваги застосування процедури досудового врегулювання спорів з точки зору адвокатів.

З українським досвідом застосування процедури досудового врегулювання спорів за допомогою судді ознайомили учасників семінару представники пілотних судів, а саме: голова Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк, голова Малиновського районного суду Леонід Лічман, голова Одеського окружного адміністративного суду Олег Глуханчук, заступник голови Одеського окружного адміністративного суду Елла Катаєва, суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Оксана Лучко.

Згідно з відгуками пілотних судів головною перевагою запровадження цієї процедури у судах є економія коштів та часу усіх потенційних учасників судового процесу.

Окрім того, запровадження такої процедури у судах сприятиме підвищенню авторитета суддів у суспільстві та зниженню соціальної напруги.

У заході також взяли участь голова апеляційного суду Донецької області Олександр Агєєв та голова апеляційного суду Запорізької області Віктор Городовенко.

Перейти на початок