Версiя для друку

Робоча поїздка Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігоря Самсіна до Івано-Франківська

Робоча поїздка Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігоря Самсіна до Івано-Франківська

28 лютого 2013 року Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін провів робочу зустріч та брифінг у Івано-Франківську.

Захід відбувся у приміщенні апеляційного суду Івано-Франківської області, де окрім Голови Комісії також були присутні Голова апеляційного суду Івано-Франківської області Надія Стефанів, Голова Івано-Франківського окружного адміністративного суду Петро Черепій, Голова Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк та судді місцевих судів. Темою зустрічі стало питання: «Застосування механізмів досудового врегулювання спорів».

Як відомо, у квітні 2012 року розпочав свою роботу українсько-канадський проект «Освіта суддів – для економічного розвитку», який реалізовується Національним інститутом суддів Канади спільно з Офісом Уповноваженого з федеральних судових справ Канади і фінансується Канадським агентством з міжнародного розвитку. Від української сторони партнерами проекту є Вища кваліфікаційна комісія суддів України та Національна школа суддів України.

Мета проекту – розвиток економічних можливостей громадян у контексті зміцнення демократії. Одним з компонентів цього проекту є розширення можливостей судів у Івано-Франківській та Одеській областях у рамках пілотних проектів. Йдеться про розгляд господарських справ через використання механізмів досудового врегулювання спорів. У Івано-Франківському окружному адміністративному суді та Івано-Франківському міському суді, що, власне, і стали пілотними, буде створено належні кадрові та інституційні умови для впровадження процедури досудового врегулювання за участю судді як альтернативи тривалішим і дорожчим судовим засіданням.

«Позитивний досвід Канади у застосуванні процедури досудового врегулювання спорів засвідчив, що цей метод вирішення спорів сприяє підвищенню довіри громадян до судів, оскільки скорочує час розгляду справ, заощаджує кошти і судів, і позивачів», - зазначив Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України бере на себе функцію координатора з розробки механізмів застосування у пілотних судах процедури досудового врегулювання спорів. З метою її апробації проводитимуться переговори з Радою суддів стосовно прийняття спеціального рішення.

«Якщо експеримент завершиться успішно, Комісія підготує обґрунтування необхідності застосування в українських судах процедури досудового врегулювання спорів та подасть на розгляд Комітету з питань правосуддя Верховної Ради України, а також запропонує розглянути це питання на Пленумі Вищих судів», - підкреслив Ігор Самсін.

Перейти на початок