Версiя для друку

Робоча поїздка Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігоря Самсіна до Одеси

Робоча поїздка Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігоря Самсіна до Одеси

22 березня 2013 року Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін здійснив робочу поїздку до Одеси, де зустрівся з представниками судової влади міста.

Захід відбувся у приміщенні Одеського окружного адміністративного суду, який разом із Малиновським районним судом міста Одеси стануть учасниками пілотного проекту з розгляду судових справ з використанням механізмів досудового врегулювання спорів.

У зустрічі також взяли участь Голова апеляційного суду Одеської області Анатолій Луняченко, Голова Одеського апеляційного адміністративного суду Віктор Алєксєєв, Голова Одеського окружного адміністративного суду Олег Глуханчук, Голова Малиновського районного суду міста Одеси Леонід Лічман та судді місцевих судів.

Як відомо, у квітні 2012 року почав діяти українсько-канадський проект «Освіта суддів – для економічного розвитку», що реалізовується Національним інститутом суддів Канади спільно з Офісом Уповноваженого з федеральних судових справ Канади і фінансується агентством з міжнародного розвитку цієї країни. Учасниками проекту є Вища кваліфікаційна комісія суддів України та Національна школа суддів України.

Одним із компонентів цього проекту, є розширення можливостей судів в Одеській та Івано-Франківській областях. Йдеться про так звану медіацію. Тому І. Самсін прибув до Одеси, аби визначити стан готовності одеських «пілотних судів» до реалізації компоненту «Застосування механізмів досудового врегулювання спорів» українсько-канадського проекту.

«Для Комісії дуже цікавий досвід судової системи Канади, адже соціологічні дослідження рівня довіри населення до судової гілки влади в цій країні свідчать про те, що 80 % громадян вважають себе захищеними під час звернення до суду. Позитивний досвід Канади у застосуванні процедури досудового врегулювання спорів (медіації) засвідчив, що цей метод сприяє підвищенню довіри громадян до судів, оскільки скорочує час розгляду справ, заощаджує кошти і судів, і позивачів», - говорить Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України І. Самсін.

Як зазначив І.Самсін, Комісія має намір запозичити цей позитивний досвід канадських суддів, більше того, діюче українське законодавство дозволяє реалізувати його вже сьогодні. Вища кваліфікаційна комісія суддів України бере на себе функцію координатора з розробки механізмів застосування у пілотних судах процедури досудового врегулювання спорів.

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України І.Самсін провів брифінг для журналістів.

Перейти на початок