Версiя для друку

Робочий семінар в Івано-Франківську на тему: «Досудове врегулювання спорів»

Робочий семінар в Івано-Франківську на тему: «Досудове врегулювання спорів»

4 квітня 2013 року в Івано-Франківську в рамках реалізації проекту Канадського агентства міжнародного розвитку «Освіта суддів – для економічного розвитку» розпочав свою роботу дводенний технічний семінар на тему: «Досудове врегулювання спорів».

Проект реалізовується з квітня 2012 року. Його завдання сприяти ефективності роботи судів, справедливому розгляду господарських справ і вдосконаленню професійних якостей та навичок суддів.

Одним із компонентів проекту є запровадження процедури досудового врегулювання спору на базі чотирьох пілотних судів в Івано-Франківську та Одесі. Передбачається створити в цих судах належні кадрові та інституційні передумови для впровадження механізмів досудового врегулювання як альтернативи тривалішим і дорожчим судовим засіданням.

Позитивний досвід Канади у застосуванні процедури досудового врегулювання спорів з яким ознайомилися судді пілотних судів під час навчального візиту, засвідчив, що цей метод вирішення спорів сприяє підвищенню довіри громадян до судів. Адже це дозволяє скоротити час розгляду справ, заощадити державні кошти і витрати позивачів.

Семінар організовано Офісом Уповноваженого з федеральних судових справ Канади за сприяння Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для суддів Івано-Франківського окружного адміністративного суду та Івано-Франківського міського суду.

У роботі семінару беруть участь:

 • Суддя Тед C. Зажечни, Суд Королівської Лави провінції Саскачеван;
 • Суддя Дональд П. Брик, Суд Королівської Лави провінції Манітоба;
 • Олег Шаков, Директор міжнародних програм, Офіс Уповноваженого з федеральних судових справ Канади (ФСС);
 • Наталія Городецька, Головний менеджер міжнародних програм, Офіс Уповноваженого з федеральних судових справ Канади (ФСС);
 • Стефанів Надія Степанівна, Голова апеляційного суду Івано-Франківської області;
 • Черепій Петро Миколайович, Голова Івано-Франківського окружного адміністративного суду;
 • Антоняк Тарас Михайлович, Голова Івано-Франківського міського суду;
 • Малєєв Андрій Юрійович, заступник Голови апеляційного суду Івано-Франківської області;
 • Гундяк Віктор Дмитрович, заступник Голови Івано-Франківського окружного адміністративного суду;
 • Деркач Наталія Іванівна, заступник Голови Івано-Франківського міського суду;
 • Фанда Оксана Михайлівна, заступник Голови господарського суду Івано-Франківської області;
 • Казакевич Поліна Віталіївна, начальник відділу міжнародного співробітництва Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

А також на семінарі присутні:

 • керівники апарату та судді господарського суду Івано-Франківської області, Івано-Франківського окружного адміністративного суду та Івано-Франківського міського суду;
 • керівники юридичних служб Івано-Франківської обласної адміністрації, Державної податкової служби в Івано-Франківській області, Івано-Франківської митниці, Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області;
 • представники адвокатських об’єднань.

Судді з Канади ознайомлять учасників з досвідом застосування процедури досудового врегулювання спорів, судовими та адміністративними аспектами організації конференцій з досудового врегулювання спорів, діяльністю та повноваженнями вищих судів Канади.

Крім того, учасникам семінару буде продемонстровано навчальний відеоматеріал із записом конференції з досудового врегулювання у провінції Саскачеван (Канада).

Після ознайомлення з канадським досвідом учасники семінару у форматі круглого столу обговорять придатність канадської процедури досудового врегулювання спорів до використання в українських судах.

Другого дня роботи семінару голови пілотних судів проведуть презентацію української концепції процедури досудового врегулювання спорів та винесуть на обговорення питання її впровадження у пілотних судах. Буде інсценовано попереднє судове засідання з метою досудового врегулювання спору у судах загальної та адміністративної юрисдикцій.

Перейти на початок